Skotská Whisky Glenfiddich 12: Pravý Důvod, Proč Se Zastavit!

glenfiddich 12

Glenfiddich 12 je skotská whisky, která je mezi milovníky whisky často označována jako whisky krále. Ta se vyrábí ve slavném vaření ve Speyside od roku 1886. Už více než 130 let se destilační proces destilace glenfiddich 12 neliší. Díky tomu má ta whisky její jedinečnou chuť a charakter. Tato whisky je oceněná mezi milovníky whisky po celém světě. Glenfiddich 12 je vyrobená z nejlepších ingrediencí, které se směsí tak, aby vytvořila její jedinečnou chuť, aroma a elegantní dokončení. Jako každá dobrá whisky si i Glenfiddich 12 zaslouží uznání za vynikající chuť, kterou nabízí.

Historie Glenfiddich 12

Glenfiddich 12 je jedním z vůbec nejstarších single malt whisky na trhu. Jde o skotskou whisky vyrobenou ve William Grant & Sons Distillery ve Speyside v severozápadní Skotsku. Její výroba sahá až do roku 1887, kdy ji založil zakladatel firmy, William Grant. Její zvláštní chuť je výsledkem tradičního destilačního procesu a maturováním v kombinaci sudů z jedle a bílého dubu po dobu 12 let. Glenfiddich 12 se vyznačuje jemnou sladkou chutí s tóny jablka, pomeranče a vanilky s kouřovými odstíny. Je to úžasná whisky, která je skvělá sám o sobě, ale může být také skvělým základem pro nápoje jako je whisky Sour, Rusty Nail nebo Rob Roy. Glenfiddich 12 je výjimečná whisky pro všechny smysly.

Složení a chuť Glenfiddich 12

Glenfiddich 12 je oblíbená single malt whisky, která je vyráběna ve Scott's Speyside. Je to klasický single malt, který nese charakteristickou sladkou chuť pšenice a jablka. Glenfiddich 12 je namíchán z nejlepších druhů jemných pšenic a je destilován potřetí a starovaný v dubových sudech po dobu 12 let. Tato whisky je jemná, vyvážená a mírně kořeněná s charakteristickou chutí a vůní sladkých tónů. Pozoruhodný je i její zelenkavý odstín. Uvnitř seeku je ukrýván složitý příchutě květin, koření a sušených plodů. Také se můžete těšit na tóny jablek, dřeva a vanilky. Můžete ochutnat i náznaky koření a příjemnou ovocnou chuť. Kousky dřeva ve whisky přispívají k její plnosti a trvanlivosti, které vám přinesou skvělou chuť a vyvážené aroma. Závěrečné zářivé aroma je skvělou poslední chutí.

Destilace a zrání Glenfiddich 12

Glenfiddich 12 je jedním z nejpopulárnějších druhů whisky na trhu. Vzniká destilací obilí, přičemž se vytváří kvalitní a lahodný nápoj. Po destilaci se whisky zraje v dubových sudech po dobu 12 let, z čehož plyne její název. Tím se získá charakteristická barva a aroma. Glenfiddich 12 je na čich a chuť plné, harmonické a svěží s tóny oříšku, sušených plodů a vanilky. Díky jeho vyváženosti můžete jej pít buď samotný, nebo s třetinovou dávkou cola. Je to nejprodávanější whisky ve Velké Británii a za jeho kvalitu byl několikrát oceněn.

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří navštívili naši degustaci whisky Glenfiddich 12. Byli jsme svědky pozoruhodného množství chutí, vůní a textur. Vychutnávali jsme si typickou sladkou sladkost, jemné koření a elegantní trpkost, kterou z této whisky činí legendu. Našim účastníkům se líbily i další kvalitní výsledky degustování.

Naši hosté uznale kvitovali, že degustace byla po všech stránkách velmi dobře zorganizovaná. Součástí akce byl také rozsáhlý průvodce o Glenfiddich 12 a informace o jeho historii a výrobním procesu.

Díky degustaci jsme si uvědomili, že Glenfiddich 12 je skutečnou legendou mezi whisky. Jeho výjimečná chuť, vůně a textury jsou podpůrným důkazem vysoké kvality. Také jsme prohloubili naše pochopení výrobního procesu a charakteristických vlastností whisky Glenfiddich 12.

Věříme, že všichni účastníci skončili degustaci Glenfiddich 12 o něco chytřejší a s větší úctou k této nádherné skotské whisky.

Publikováno: 17. 03. 2023

Kategorie: alkohol

Autor: Mirek Novotný

Tagy: glenfiddich 12 | whisky