Zažijte kouzlo údolí Wachau v Rakousku: Víno, kultura a krása přírody

Wachau

Úvod do údolí Wachau

Úvod do údolí Wachau

Wachau je malebné údolí v Rakousku, které se nachází mezi městy Krems a Melk. Toto místo je známé pro svou krásnou přírodu, kde se střetávají hory s řekou Dunaj a vytvářejí neuvěřitelně působivý pohled.

V tomto údolí najdete mnoho historických památek a kulturních skvostů. Mezi ty nejznámější patří klášter Melk, zámek Dürnstein nebo benediktinský klášter Göttweig. Tyto historické památky jsou důkazem bohaté minulosti tohoto místa.

V oblasti Wachau si také snadno najdete to svoje oblíbené aktivní vyžití. Můžete si projet kolo po cyklostezkách, projít se romantickými vinicemi či ochutnat tradiční rakouskou kuchyni a vína.

Pokud hledáte jedinečné a malebné místo pro vaši dovolenou nebo jen na výlet, pak byste neměli opomenout Wachau - perlu na Dunaji.

Historie a kulturní dědictví Wachau

Vítejte v údolí Wachau, krásné a historicky bohaté oblasti Rakouska.

Wachau je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v Rakousku díky svému bohatému kulturnímu dědictví a krásné přírodě. Údolí se nachází na břehu Dunaje mezi městy Melk a Krems an der Donau a bylo prohlášeno součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

Historie Wachau sahá až do dob římského impéria, kdy byla tato oblast známá jako "Mons (hora) Abulus". V průběhu středověku se údolím proplétaly významné obchodní cesty a Wachau se tak stala důležitým centrem obchodu s víny, ovocem a oleji.

V současnosti Wachau nabízí návštěvníkům možnost ochutnat tradiční rakouskou kuchyni, navštívit nespočet vinic a pozorovat unikátní architekturu kostelů, hradů a zámků. Zkrátka, Wachau lze popsat jako skutečné kulturní srdce Rakouska.

Přidejte se k nám na nezapomenutelnou cestu do historie a kulturního dědictví Wachau!

Přírodní krása a výhledy Wachau

Přírodní krása a výhledy Wachau

Wachau, kouzelné údolí mezi Krems an der Donau a Melkem, je jedním z nejkrásnějších krajin v Rakousku. Toto údolí, které se táhne podél Dunaje, přináší návštěvníkům nezapomenutelné výhledy na skalnaté hory, elegantní vinice a malebná městečka.

Každoročně sem přijíždějí turisté z celého světa, aby obdivovali pohled na historická města Dürnstein a Spitz nebo navštívili zámek Schönbrunn. Wachau také nabízí možnosti pro outdoorové aktivity jako jsou procházky po údolím či cyklovýlety podél Dunaje.

Ať už si tedy chcete užít krásné přírody nebo poznat historii tohoto místa, Wachau je ideálním cílem pro vaše další dovolenou.

Města a vesnice v údolí Wachau

Města a vesnice v údolí Wachau

Údolí Wachau se nachází v Rakousku a je jedním z nejkrásnějších krajů v celé Evropě. Toto údolí protékají dvě řeky - Dunaj a Melk, a je obklopeno nádhernými vinicemi. V oblasti najdete mnoho malebných měst a vesnic, které jsou plné historie, kultury a tradic.

Mezi nejvýznamnější města patří Dürnstein, které se pyšní krásným hradem z 11. století, nebo Krems an der Donau s historickým centrem lemovaným barokními domy. Mezi další zajímavá místa patří třeba Spitz an der Donau s malebnými uličkami, Weissenkirchen in der Wachau se svými starobylými kostely či Emmersdorf an der Donau s impozantním klášterem.

V každé z těchto malebných vesnic si můžete vychutnat skvělé rakouské víno či tradiční speciality regionální kuchyně. Údolí Wachau je tak skvělým cílem pro ty, kteří si chtějí užít překrásnou přírodu spojenou s bohatou historií a kulturním dědictvím.

Regionální kuchyně a víno v Wachau

Wachau nabízí kulinářské zážitky pro každého milovníka regionálních delikates. Toto údolí v Rakousku je známé pro svou bohatou gastronomickou scénu, která se zaměřuje na tradiční regionální kuchyni a vína. Pokud hledáte jedinečné gastronomické zážitky, navštivte Wachau a ochutnejte speciality jako například houskový knedlík s masem, rakouský guláš nebo obložený chléb s tuňákem a ledovým pivem. Kromě toho se v této oblasti pěstují také vynikající révy a nabízejí se vám místní vína jako Grüner Veltliner a Riesling, která jsou pověstná po celém světě.

Aktivity a zážitky v údolí Wachau

Údolí Wachau je jedno z nejkrásnějších a nejpřírodnějších míst Rakouska. Kromě nádherných výhledů na řeku Dunaj a okolní kopce nabízí také mnoho aktivit pro turisty.

Pro milovníky historie a architektury se určitě vyplatí navštívit klášter Melk, který je považován za jednu z nejvýznamnějších barokních památek v Evropě. Další zajímavou možností je projít se historickým centrem města Krems, kde se nachází mnoho starých kostelů, paláců a muzeí.

Ale údolí Wachau si užijete i jako milovníci vína. Tohle území je totiž domovem mnoha vinic a skvělého vína Veltlínské zelené. Nezapomeňte tedy ochutnat místní specialitu – bryndzu.

A pokud máte rádi přírodu, určitě byste neměli minout turistickou stezku Dürnstein-Spitz-Langenlois. Bude to krásná procházka po úbočích vinic s nádhernou scenérii řeky Dunaj a okolní krajiny.

V Údolí Wachau najdete tolik krásných aktivit a zážitků, že určitě stojí za to sem vyrazit a prožít dovolenou, která vám zůstane v paměti navždy.

Tipy na ubytování v Wachau

Pokud plánujete návštěvu malebného údolí Wachau v Rakousku, je důležité si dopředu zajistit kvalitní ubytování. Zde jsou pro vás několik užitečných tipů na skvělá místa k pobytu:

1) Hotel Schloss Dürnstein - Tento luxusní hotel nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu a pohodlné pokoje s moderním zařízením.

2) Gasthof Hotel Goldenes Schiff - Pokud preferujete tradiční a rustikální styl, tuto rodinnou hospodu rozhodně zvažte. Nabízí také bezplatné Wi-Fi a snídani.

3) Pension Zur schönen Aussicht - Tato přátelská penzion nabízí přijatelné ceny a klidnou atmosféru. Nachází se blízko historických památek a vinařských oblastí.

Prozkoumejte tyto možnosti ubytování a najděte si tu nejlepší variantu pro svůj pobyt ve Wachau!

Jak se dostat do Wachau a praktické informace pro cestování

Jak se dostat do Wachau a praktické informace pro cestování

Wachau, krásné údolí v Rakousku s neuvěřitelnou historií a bohatou kulturou, je ideálním místem pro dovolenou plnou relaxace a objevování nových zážitků. Pokud se chystáte na dovolenou do Wachau, zde jsou některé užitečné tipy, jak se tam dostat:

Letecky: Nejbližší letiště je ve Vídni. Z letiště lze snadno cestovat autobusem nebo vlakem přímo do údolí.

Autobusem: Existuje několik společností nabízejících autobusové spojení z Vídně a dalších rakouských měst přímo do Wachau.

Vlakem: Pro milovníky vlakových cest jsou k dispozici pravidelné spoje z Vídně a dalších rakouských měst přímo do Wachau.

Cesty autem: Přijetím autem na mnoho turisticky atraktivních míst v okolí Wachau je velice jednoduché. Parkoviště s bezpečnostními opatřeními jsou k dispozici po celém regionu.

Praktické informace pro cestování:

- Platidlem v Rakousku je euro.

- Rakousko má dobře rozvinutou síť veřejné dopravy, která zahrnuje autobusy, vlaky a tramvaje, což usnadňuje cestování mezi městy.

- Rakousko je známé svými horskými oblastmi a přírodními krásami. Pamatujte na vhodné oblečení pro venkovní aktivity v závislosti na ročním období.

- Jazykem v Rakousku je němčina, ale mnoho lidí hovoří anglicky. Pokud se chystáte na venkovskou turistiku, bude užitečné umět několik frází v němčině.

Takže pokud se chystáte na dovolenou do Wachau, máte již potřebné informace k plánování vaší cesty. Užijte si nádherné scenérie a nezapomeňte ochutnat místní speciality jako např. vína z oblasti Wachau.

Závěr a doporučení pro návštěvu Wachau.

Pokud plánujete návštěvu rakouského údolí Wachau, nezapomeňte si přinést fotoaparát, protože je to jedno z nejkrásnějších míst v Evropě. Prohlédnete si krásné vinice, historické hrady a kláštery a procházet se podél řeky Dunaj. Doporučujeme vyzkoušet místní speciality, jako jsou marillenknödel (koláče s meruňkovým náplní) a Veltlínské zelené víno. Pokud máte rádi aktivní dovolenou, projděte se po cyklostezkách nebo si pronajměte kajak a sjedete po řece Dunaj. V každém případě se připravte na nádhernou a romantickou návštěvu Wachau!

Publikováno: 10. 06. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Barbora Dvořáková

Tagy: wachau | údolí v rakousku