Zacapa 23: Král rumu, který si zaslouží místo ve vaší sklenici

Zacapa 23

Úvod do zacapy 23

Rádi byste se dověděli více o rumu zacapa 23? Pak neváhejte a přečtěte si náš úvod do této lahodné lahůdky. Zjistíte, co dělá zacapa 23 takovým výjimečným rumem a jaké jsou jeho nejoblíbenější recepty na koktejly. Připravte se na ochutnávku tohoto skvostu mezi rums!

Historie výroby rumu

Historie výroby rumu se datuje až do 17. století, kdy byl rum poprvé vyroben na karibských ostrovech. V průběhu let se výroba rumu stala symbolem exotiky a luxusu, což vedlo k rozvoji mnoha typů rumu z různých regionů světa.

A mezi těmito typy rumu patří i Zacapa 23 - kvalitní rum pocházející z Guatemaly. Zacapa 23 se vyrábí podle tradiční metody solera, která spojuje mladší a starší ročníky tohoto ručně sklizenoého cukrového třtiny. Tento proces výroby dává Zacape 23 jemnou a bohatou chuť s tóny vanilky, čokolády a kořenitosti.

Historie Zacapy 23 sahá do roku 1976, kdy byla založena destilerie v oblasti Quetzaltenango. Odtud začala cesta této lahodné pochoutky do celého světa. Dnes je Zacapa 23 jedním z nejpopulárnějších druhů rumu na celém světě.

Pro milovníky exotických chutí je Zacapa 23 bezesporu tou pravou volbou pro každou příležitost - od relaxační večeře s přáteli po romantický večer pro dva. Zveme vás na cestu do historie výroby rumu s nezaměnitelnou chuťovou zkušeností Zacapa 23.

Jak se vyrábí zacapa 23

Rum Zacapa 23 je vyroben z nejlepších cukrových třtin z oblasti Quetzaltenango v Guatemale. Tyto třtiny jsou sklízeny a ihned rozdrceny, aby se minimalizovala oxidace a zachovala se co největší chuť a aroma. Následně se šťáva přeměňuje na melasu, která se fermentuje pomocí speciálních kvasinek. Po fermentaci následuje dvouleté zrání rumu v sudech po bourbonu, během kterého rum postupně nabývá svůj unikátní charakteristický aroma a chuťové profily. V dalším kroku se smíchávají různé druhy rumů, aby se dosáhlo dokonalé harmonie chutí a vůní. Nakonec je Zacapa 23 balena do lahviček s exkluzivním designem, který dokresluje celkový luxusní zážitek z tohoto skvělého rumu.

Charakteristiky zacapy 23

Charakteristiky Zacapy 23

Zacapa 23 je rum světového formátu, který získává svou jedinečnou chuť a aroma díky procesu dlouhodobého zrání v sudech po bourbonu a sherry. Tento luxusní rum má bohatou škálu chutí, včetně vanilky, karamelu, sušených ovoce a koření. Zacapa 23 se vyrábí pouze z nejlepšího cukrového třtinového sirupu, což mu dodává jemnou sladkost. Je to ideální nápoj pro ty, kteří si chtějí vychutnat jedinečný rum plný složitých chutí a vůní.

Jak správně podávat zacapu 23

Pokud jste milovník rumu, jistě znáte značku Zacapa 23. Ale jak správně podávat tento lahodný rum? Následující tipy vám pomohou vychutnat svůj drink naplno:

1. Vždy používejte kvalitní sklenice s dostatečnou velikostí pro vaše nápoje.

2. Zacapa 23 se doporučuje podávat jako digestiv po večeři nebo jako aperitiv před ní.

3. S ohledem na chuťové nuance je vhodné Zacapu 23 servírovat čistou, bez ledů nebo citronové šťávy.

4. Na ochutnání se doporučuje malé množství rumu, aby se dala ocenit jeho chuť a aroma.

5. Pokud máte rádi míchané nápoje, zkuste Zacapu 23 použít jako základ pro koktejl.

S těmito tipy budete mít pocit, že umíte perfektně podat Zacapu 23 a vychutnat si každou kapku této exkluzivní delikatesy!

Nejlepší společníci k zacapě 23

Nejlepší společníci pro zacapu 23 jsou tu! Zkuste kombinovat tento vynikající rum s kvalitním doutníkem, který se bude krásně doplňovat s jeho sladkou chutí. Pokud preferujete něco sladšího, přidejte do svého drinku trochu kokosového mléka a trošku limetkové šťávy pro osvěžení. A pokud se cítíte odvážnější, zkuste si zacapu 23 doplnit o malý kousek čokolády - ta se skvěle hodí k tomuto rumu jako dezert po večeři. Přejeme vám příjemné ochutnávání!

Závěr a doporučení pro nákup zacapy 23

Zacapa 23 je bezesporu jedním z nejlepších rumů na světě. Jeho jedinečná chuť, aroma a kvalita ho činí oblíbeným mezi rumovými milovníky celého světa. Pokud se chystáte zakoupit tuto lahůdku pro sebe nebo jako dárek, doporučujeme vám následující:

1. Vyberte si renomovaného prodejce s dobrými recenzemi a referencemi.

2. Ujistěte se, že kupujete originální zacapu 23 s certifikátem.

3. Skladujte ji správně v suchém a tmavém prostředí při teplotě 18-20°C.

4. Zacapu 23 lze pít samotnou jako digestiv po jídle, s kouskem čokolády nebo jako součást koktejlů.

5. Nezapomeňte užít si každou kapku této skvostné lahůdky!

Věříme, že naše doporučení pomohou zajistit perfektní nákup zacapy 23 pro maximální radost ze sklizně Guatemaly!

Publikováno: 25. 04. 2023

Kategorie: potraviny

Autor: Roman Kučera

Tagy: zacapa 23 | rum