Víno Bordeaux: Prožijte Skvostnou Chvíli!

Bordeaux

Bordeaux je synonymem pro věhlasná vína z této francouzské oblasti. Tato vinařská oblast se může pochlubit více než 7 000 let historie a byla světu známá už od dob Římanů. Nejvíce se Bordeaux proslavilo díky svým klasickým lehkým vínům s nádechem červených plodů a ovocných tónů. Víno Bordeaux je obecně chápáno jako jeden z vůdčích příkladů francouzského vinařství. Toto víno je oblíbené mezi milovníky vína po celém světě pro svou kombinaci elegance a síly. Tyto vína jsou známá svou komplexností, kterou lze pochopit jen s dostatečným časem a návštěvou vinic. Bordeaux je jedním z nejdůležitějších a nejlepších zdrojů vína na světě.

Historie Bordeaux

Bordeaux je město v jihozápadní Francii, které se proslavilo svým vínem. Vína z oblasti Bordeaux byla konzumována už od 12. století. Během 17. století se stalo významnou oblastí vín ve Francii. V té době byly vinařství úspěšná díky zesílení obchodu s vínem s Anglií. Díky tomu došlo k modernizaci místních vinařství a tím i k zvýšení kvality vína. Bordeaux se stalo centrem pro prodej vína napříč Evropou. V 18. století byly v Bordeaux vyhlášeny vinařská pravidla, která stanovila jakou kvalitu vína se měla vyrábět. Tato pravidla byla klíčová pro dosažení vysoce kvalitních vín, která Bordeaux proslavila. Vína Bordeaux se od té doby používají jako symbol kvality a jsou stále považována za jedna z nejlepších vín na světě.

Vína z Bordeaux

Vína  patří mezi ty nejlepší vína, která se světem sdílí. Oblasti okolo města Bordeaux, ve francouzském regionu Gironde, patří mezi nejrozsáhlejší vinné oblasti světa. Celkem se zde nachází 65 Appellation d'Origines Contrôllées (AOC), což je nejvyšší počet AOC v celé Francii. Vína z Bordeaux jsou známá pro svoji komplexnost chutí, odrůdovou rozmanitost a schopnost s věkem zrát. Nejznámější vína z Bordeaux jsou produkována z odrůd Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Malbec, Petit Verdot a Sémillon. Tyto odrůdy se běžně pěstují po generace a vytvářejí jedinečnou kombinaci suchého tělo, zelených tónů, tříslovin, kouřového aroma a jemné sladkosti, které je ve vínech z Bordeaux typické. Pokud jste milovník vína, pak byste si měli nenechat ujít skleničku tohoto nejúžasnějšího vína.

Původní odrody

Vinařství po Evropě vyvěšují veškeré možnosti bordeauxských vín, které byly vyvinuty jako původní odrody. Dříve bylo bordeauxské víno oblíbené teprve po vynalezení procesu sloučení zelené a červené kultury, což znamená, že bordeauxské víno je staré více než 150 let. Původní odrody se vyznačují svou specifickou chutí, kterou nelze přesně popsat. Jejich složení se však liší v závislosti na klimatických podmínkách, v nichž bylo pěstováno. Bordeauxská odroda je oblíbená jak mezi amatérskými, tak mezi profesionálními milovníky vína z celého světa. Je to díky jejímu vyváženému a elegantnímu složení, které zahrnuje barevnou hloubku a komplexní chuťové nuance. Díky původní obrodě bordeauxského vína se vinařství rozrůstají po celém světě.

Použité odrůdy

Víno Bordeaux je určitě jednou z nejlepších a nejznámějších odrůd na světě. Míchá se z různých odrůd vína a roste ve francouzské oblasti Bordeaux. Každé víno má svůj vlastní charakter a chuť, která je způsobena různými druhy révy, kombinovanými s různými terroiry. V Bordeaux používají odrůdy, jako je Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc, Petit Verdot a Malbec. Bohatá chuť a aroma tohoto vína je zásluhou směsi těchto odrůd. Cabernet Sauvignon je dominantní odrůda se silnou chutí lesních plodů a pečených bobulí. Merlot má příjemnou chuť lesních plodů, višní a tmavých bobulí. Cabernet Franc se vyznačuje jeho ovocnou chutí černých rybízů a černého rybízu. Petit Verdot přináší komplikované aroma oříšků, borůvek a bobulí. Malbec má neuvěřitelnou kombinaci kořeněného aroma, černých i bílých bobulí, čokolády a vanilky. Tyto odrůdy poskytují vínu Bordeaux své typické barvy, chutě a aroma.

Kvalitativní kategorie

Bordeaux je velmi oblíbené víno a pojem, který zahrnuje širokou škálu kvalitativních kategorií. Jedná se o francouzské víno vyrobené z odrůd vína Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc a Malbec. Bordeaux se vyznačuje bohatou chutí, aroma a zářivou barvou. Bordeaux je rozděleno na tři hlavní kategorie, jako jsou: Grand Cru, Grand Cru Classe a Cru Bourgeois. Grand Cru Classe je nejvyšším stupněm bordeaux a je tvořeno jen velmi málo přípravky, které jsou podrobeny přísným testům kvality a koncipovány podle striktních pravidel pro vysoce kvalitní vína. Cru Bourgeois se označuje jako víno průměrné kvality a má nižší cenu než Grand Cru Classe. Vína z tohoto typu kategorie jsou také velmi populární mezi spotřebiteli.

Příprava Bordeaux

Bordeaux je víno, které pochází z vinařského regionu stejného jména ve Francii. Příprava Bordeaux je závazek jak pro vinaře, tak pro milovníky vína. Je to komplexní proces, který zahrnuje výběr hroznů, jejich lisování, fermentaci, organoleptickou analýzu, kontrolu kvality a řadu dalších úkonů. Je to tradiční metoda, která vyžaduje zručnost a znalosti. Proces zahrnuje také kupování čerstvých hroznů a jejich zpracování na místě, čemuž se může předcházet schůzka s vinařem a jeho poradci zaměřená na výběr správných odrůd. Bordeaux má svěží, ovocnou chuť a výraznou vůni, která se může lišit v závislosti na odrůdě. Tento proces přípravy vyžaduje úsili, stejně jako tradiční postupy a techniky, aby bylo co nejlepší.

Použití Bordeaux

Bordeaux je odvěkou oblastí Francie známou pro své světoznámé víno. Oblast je známa především pro svá červená vína, která se vyrábí z poetických odrůd Bordeaux – Cabernet Sauvignon, Merlot, Cabernet Franc, Malbec a Petit Verdot. Bordeaux zahrnuje některé z nejdelších vinařských tradic ve Francii a v celém světě. Vína z Bordeaux lze najít v podobě bílého, červeného, růžového, suchého i polosuchého. Kromě toho se používá i jako lisovací odrůda pro výrobu velkého množství ostatních vín. Bordeaux je také považováno za jedno z nejlepších vín na světě. Nejenže je známé pro svou kvalitu, ale také pro svou trvanlivost. Vína z Bordeaux jsou známá pro svou schopnost zrát a získávat silnou, bohatou chuť s postupem času. Díky těmto vlastnostem je jedním z nejoblíbenějších typů vína, a to nejen mezi milovníky vína, ale i mezi odborníky.

V posledních letech se víno bordeaux stalo jedním z nejoblíbenějších typů vína po celém světě. Tento typ vína je bohatý na chuť a má mnoho lahodných odrůd. Mnoho lidí cestuje do Francie, aby si mohli vybrat nejkvalitnější . Kromě toho se bordeaux víno stalo populární i na dalších místech a pro různé slavnostní příležitosti. Bordeaux je známý pro svou vynikající chuť a široký sortiment vína. Existují také různé úrovně kvality, od nejlevnějších po ty nejdražší. Vybrat si ten správný bordeaux je jako umění, ale vyplatí se to. Kombinace červeného a bílého vína je jedinečná a nikde jinde nenajdete chuť, kterou poskytují. My jsme si jisti, že si bordeaux víno získá srdce všech milovníků vína.

Publikováno: 15. 03. 2023

Kategorie: potraviny a nápoje

Autor: Roman Kučera

Tagy: bordeaux | víno