Veuvé Clicquot: Klenot mezi šampaňskými pro vaše oslavy

Veuve Clicquot

Úvod do historie šampaňského

Úvod do historie šampaňského

Pokud se zajímáte o výjimečné nápoje, pak šampaňské musí být na vašem seznamu! A pokud mluvíme o nejlepších výrobcích šampaňského, jméno Veuve Clicquot rozhodně nesmí chybět. Tento slavný francouzský výrobce se pyšní nejen vynikajícím šampaňským, ale také fascinující historií.

Pojďme se společně podívat na úvod do historie šampaňského a objevit tajemství Veuve Clicquot!

Představení značky Veuve Clicquot

Představení značky Veuve Clicquot

Veuve Clicquot je luxusní francouzská značka šampaňského, které se řadí mezi nejvýznamnější na světovém trhu. Tato značka šampaňského má bohatou historii a hluboká tradice, kterou si udržuje již více než 200 let.

Veuve Clicquot proslula především svým kvalitním a lahodným šampaňským, které zajišťují perfektní chuťový zážitek. Jeho lahodnost spočívá v unikátním procesu výroby, jenž byl vyvinut samotnou Madame Clicquot ve 19. století. Touto inovací dokázala ty nejlepší hrozny proměnit ve skvostné šumivé nápoje plné života a vitality.

Zlatavě žluté barvy s nazlátlými tóny a jemných bublinek, to je charakteristický vzhled Veuve Clicquot. Tento elegantní nápoj se hodí ideálně pro slavnostní okamžiky stejně jako pro chvíle odpočinku a radosti.

Při konzumaci tohoto šampaňského si můžete být jisti tím, že ochutnáte jedno z nejlepších šumivých vín na světě.

Proces výroby šampaňského Veuve Clicquot

Proces výroby šampaňského Veuve Clicquot je složitý a precizní. Začíná sběrem hroznů, které se ručně sklízejí v ranních hodinách, aby si zachovaly svou čerstvost. Následuje první fermentace, kdy se hrozny stlačí a nechají se kvasit ve velkých nádobách.

Poté následuje míchání (assemblage), kdy se smísí více druhů vína, aby se dosáhlo požadované chuti a aroma. V této fázi je rozhodujícím faktorem zkušenost enologa.

Druhá fermentace pak probíhá v láhvích, které jsou uloženy horizontálně v temné místnosti s konstantní teplotou. V průběhu druhé fermentace vzniká bublinkování, které dává šampaňskému jeho charakteristickou chuť a texturu.

Po dokončení druhé fermentace následuje degorgování - láhev se nakloní do vertikální polohy a z ní se odstraní sediment. Poté se doplní cukrovým sirupem (dosage) a uzavře speciálním champagnovým uzávěrem.

Tento proces trvá přibližně 3 roky a výsledek je lahodné šampaňské s delikátními bublinkami, které jsou charakteristické pro Veuve Clicquot.

Charakteristika chutě a vůně

Při ochutnávce šampaňského Veuve Clicquot neunikne vašemu hrdlu jeho charakteristická chuť a vůně. Zlatavý nápoj se pyšní delikátními tóny bílého ovoce, jako jsou jablka či hrušky, doplněné o subtilní květinové aroma. Prostřednictvím své intenzivní chuti pak dokonale rozvíjí jejich plnost, a výsledkem je neopakovatelné zážitku pro vaše sentidos.

Doporučení pro servírování a konzumaci šampaňského Veuve Clicquot

Doporučení pro servírování a konzumaci šampaňského Veuve Clicquot

Chcete-li vychutnat kvalitu šampaňského Veuve Clicquot naplno, ujistěte se, že jeho servírování a konzumace proběhne správným způsobem. Zde jsou doporučení, která Vám pomohou dosáhnout dokonalé chuti:

1. Chladit láhev: Šampaňské Veuve Clicquot by mělo být podáváno při teplotě 7-9 °C. Než začnete servírovat, ujistěte se, že lahve jsou dostatečně vychlazené, aby optimalizovaly chuť.

2. Použít vhodné sklenice: Pro šampaňské je nejlepší použít tzv. flauty – sklenice s dlouhým stonkem a úzkým tvarem na vrcholu – díky kterým se zachovají bublinky.

3. Správný úhel naklopení při nalévání: Při nalévání do skla držte láhev ve šikmo nakloněné poloze (asi 45 stupňů) tak, aby mírný oblouk mezi sklenicí a lahví umožnil plynulý tok nápoje bez zbytečného penění.

4. Konzumovat pozvolna: Nejlepší způsob, jak vychutnat šampaňské je nechat si nápoj v ústech rozplývat. Když pijete, držte nápoj na jazyku a počkejte chvilku před požitím. To napomůže uvolnění plného aroma.

Sledováním těchto kroků se stanete mistr (či mistryně) v servírování a konzumaci šampaňského Veuve Clicquot a uspějete na každé slavnostní příležitosti. Na zdraví!

Možnosti nákupu šampaňského Veuve Clicquot

Možnosti nákupu šampaňského Veuve Clicquot jsou různorodé a přizpůsobené potřebám každého zákazníka. Zájemci si mohou zakoupit lahve ve vybraných vinotékách či obchodech s alkoholem po celé České republice. Pro ty, kteří preferují pohodlí domova, je k dispozici online prodej na specializovaných e-shopových portálech. V případě většího množství nebo speciálních požadavků je možné se obrátit na distributory a dovozce Veuve Clicquot, kteří nabízejí značkový servis a poradenství od odborníků na šampaňské. Bez ohledu na váš výběr zaručujeme prvotřídní kvalitu a nezapomenutelný zážitek.

Závěr a doporučení pro čtenáře.

Závěr a doporučení pro čtenáře.

Pokud jste milovníkem šampaňského, rozhodně si nenechte ujít ochutnat Veuve Clicquot. Toto šampaňské se pyšní jedinečnou historií a tradicí, stejně jako skvělou kvalitou. Jeho chuťový profil je plný ovocných tónů, doplněných o jemné bublinky a výrazný aroma.

Veuve Clicquot je perfektním společníkem na oslavu velkých událostí, ale i pro romantické večeře nebo relaxační chvíle s přáteli. Pokud hledáte něco speciálního, které vás zaujme svou kvalitou i chuťovým zážitkem, určitě vsaďte na tuto lahůdku.

Zkrátka Veuve Clicquot není pouze šampaňské, ale skutečný zážitek pro vaše smysly. Doporučujeme ho vyzkoušet!

Publikováno: 13. 04. 2023

Kategorie: potraviny

Autor: Karel Tomanek

Tagy: veuve clicquot | šampaňské