Prosecco v Lidlu: Kvalitní italské víno za skvělou cenu!

Prosecco Lidl

Co je prosecco?

Prosecco je italské šumivé víno, které se vyrábí z hroznů odrůdy Glera. Toto víno pochází z oblasti Veneto v severovýchodní Itálii a je známo pro svou svěžest a osvěžující chuť. Prosecco se často podává jako aperitiv nebo se používá k míchání koktejlů. Lidl nabízí řadu chutných prosecc s různými úrovněmi sucha a cenami, takže si můžete vybrat ten, který nejlépe vyhovuje vašim preferencím.

Historie prosecca

Historie Prosecca sahá až do starověku. Vinné révy byly pěstovány v této oblasti již od dob Římské říše. Postupem času se rozvinula technika výroby vína a Prosecco získalo svou charakteristickou chuť, která je dnes nezaměnitelná. Dnes se Prosecco stalo jedním z nejoblíbenějších italských vín po celém světě a díky prodejům v Lidl nyní mohou lidé po celé Evropě ochutnat kvalitní Prosecco za velmi přijatelnou cenu.

Regiony produkce prosecca

Prosecco je vynikající italské víno s bohatou historií a tradicí. V současnosti se produkuje v několika regionech Itálie, které se specializují na jeho výrobu a zajišťují nejvyšší kvalitu tohoto nápoje. Mezi nejznámější regiony produkce patří Valdobbiadene, Conegliano a Asolo, kde se nachází vinice s ideálními podmínkami pro růst révy a výrobu skvělého prosecca. Tyto oblasti jsou také tradičními centry italského vína a vybaveny moderní technologií pro šetrnou výrobu nejkvalitnějších produktů. Lidl nabízí široký sortiment prosecca z různých regionů Itálie, aby si každý mohl vybrat svůj oblíbený typ tohoto slavného nápoje.

Jak se vyrábí prosecco?

Prosecco je italské perlivé víno, které se vyrábí z odrůdy hroznů Glera. Proces výroby prosecca začíná sklizní hroznů v oblasti Veneto a Friuli-Venezia Giulia, která je pro tuto odrůdu typická. Poté se hrozny lisují a šťáva se ukládá do nerezových tanků, kde probíhá první fermentace.

Po ukončení první fermentace se víno přečerpává do dalších nerezových tanků, kde dochází k druhé fermentaci, tzv. "metodě Charmat". Tento proces spočívá v přidání cukru a kvasinek do vína, čímž vznikají bublinky. Fermentace pokračuje po dobu asi 3 týdnů.

Poté je prosecco filtrován a stáčen do lahví. Kvůli jeho osvěžující chuti se obvykle podává dobře vychlazený.

Takto vyrobené prosecco Lidl můžete zakoupit ve vybraných prodejnách nebo online na jejich webové stránce.

Charakteristika a chuť prosecca

Prosecco je italské víno bublinkového typu, které se vyrábí ze stejnojmenné odrůdy hroznů v oblasti Veneto. Má světlou slámovou barvu a jemnou perlivost, která dodává tomuto nápoji svěžest. Jeho chuť je suchá a ovocně květinová s lehkým nádechem citrusů a zeleného jablka. Prosecco je ideálním společníkem ke slavnostním příležitostem i k běžnému konzumu. Zajímavostí je, že prosecco se často používá jako základ pro míchané nápoje jako například Bellini nebo Mimosa. V naší nabídce najdete skvělé prosecco Lidl za skvělou cenu!

Jak podávat prosecco?

Prosecco je italské šumivé víno, které si oblíbili lidé po celém světě. Pokud máte rádi toto osvěžující nápoj značky Lidl, podobně jako mnozí jiní, rozhodně byste měli vědět, jak ho správně podávat.

Jedním z nejdůležitějších pravidel pro servírování prosecca je udržovat správnou teplotu. Toto víno by mělo být podáváno chlazené a ideální teplota se pohybuje okolo 6-8°C. Naplnit sklenici pouze do poloviny je důležité pro zachování perlivosti.

Sklenice na prosecco jsou obvykle menší a úzké, s lehce kulatými okraji. Při nalévání dejte pozor na to, aby sklenice nebyla přeplněná - to by mohlo způsobit vyprchání bublinek a ochuzení chuťových vlastností tohoto vnadného nápoje.

Když máte prosecco správně nachlazené a nalito do vhodné sklenice, je čas si užít tento lahodný nápoj! Může být skvělým doplňkem k lehkým jídlem na terase nebo dokonce samostatným osvěžením po dlouhém dni.

Oblíbené značky prosecca v Lidlu

Lidl se pyšní širokým sortimentem oblíbených značek prosecca. Pokud hledáte osvěžující a elegantní nápoj pro vaše oslavy či večírky, určitě si u nás najdete to svoje! Mezi naše nejoblíbenější značky patří La Gioiosa, Prosecco DOCG nebo Soto Grande Prosecco Brut. Poskytneme vám lahodnou chuť italského společníka pro každou příležitost!

Prosecco v kuchyni

Prosecco v kuchyni: nápady na použití tohoto lahodného italského vína v kulinářských receptech. Od slavnostních příležitostí až po neformální setkání s přáteli, prosecco se hodí jako skvělý doplněk mnoha jídel a dezertů. Přinášíme vám tipy na osvěžující prosecco koktejly, omamné moussy či třeba pikantní marinády pro maso. Odhalte nové možnosti, jak využít prosecco i za hrncem!

Zajímavosti o proseccu

Zajímavosti o proseccu - objevte tajemství oblíbeného italského šumivého vína dostupného v Lidl!

Prosecco je italské šumivé víno, které se stalo velmi populárním po celém světě. Vyniká svou čistou a svěží chutí s jemnými tóny citrusů a ovocných esencí. Pochází z oblasti Veneto na severovýchodě Itálie.

Jedním z nejlepších způsobů, jak si vychutnat prosecco, je nalít si skleničku tohoto šumivého nápoje a užít si ji jako aperitiv před večeří. Prosecco se také hodí k lehkým dezertům, jako jsou třeba ovoce nebo sorbety.

V procesu výroby prosecca se používají tradiční metody kvašení vína, které dávají tomuto nápoji jeho charakteristickou chuť. Můžete být klidní, že Prosecco v Lidlu je vyrobeno z kvalitních hroznů, aby byla zachována prvotřídní kvalita.

Ačkoli mnoho lidí ho popisuje jako "levné" šampanské, cena opravdu nenaznačuje žádnou kvalitativní ústupek. Vyzkoušejte prosecco Lidl pro svoji další oslavu nebo relaxační večer s přáteli!

Prosecco jako alternativa k šampaňskému

Pokud hledáte alternativu k tradičnímu šampaňskému, může být prosecco skvělou volbou. Se svými jemnými bublinkami a lehkou ovocnou chutí je prosecco ideální pro oslavu nebo romantickou večeři. S nabídkou prosecca značky Lidl máte možnost ochutnat tuto italskou specialitu za velmi přijatelnou cenu. Vyzkoušejte ho sami a nechte se unést atmosférou slavnostního okamžiku!

Závěr a doporučení pro nákup prosecca v Lidlu.

Publikováno: 26. 03. 2023

Kategorie: alkohol

Autor: Karel Tomanek

Tagy: prosecco lidl | prosecco