Objevte kouzlo města Treviso v Itálii!

Treviso

Treviso je historické město v severní Itálii, nacházející se v regionu Veneto, asi 30 km severovýchodně od Benátek. Treviso je největším městem provincie Treviso a jeho města také spravují oblasti jako Castelfranco Veneto, Montebelluna a Asolo. Město Treviso bylo založeno jako vojenská posádka v období od roku 1000 do roku 1200 a jeho první historické dokumenty se datují do roku 1295. Dnes je Treviso pohledné město plné nádherných starých budov, zahrad a fontán. Centrum města je obklopeno cihlovými zdmi z třináctého století, které byly dostavěny císařem Karlem IV. Ve městě je mnoho bazilik, náměstí a úzkých uliček. Každý rok je toto město domovem mnoha akcí a festivalů, které přitahují turisty z celého světa. Město má také obchody se suvenýry a bohatou historii řemeslných činností. Návštěvníci se mohou vydat na prohlídku okolí města, kde najdou vodní park, pole pro golf a cyklistickou stezku, která vede podél řeky Siuly. Treviso je skvělé město se silnou italskou kulturou a je ideálním místem pro užití si nádherné přírody a jedinečné italské atmosféry.

Historie města Treviso

Treviso, město v itálii, má bohatou historii, plnou rozmanitosti a kultury. Nachází se na úpatí Alp a leží asi 20 km od Benátek. Bylo založeno v roce 842 př.nl, kdy bylo začleněno do Byzantské říše. Později bylo Treviso obsazeno Longobardy, Francouzi a Španěly, což městskou architekturu ovlivnilo. Vznikly středověké hradby, parky a fontány, které dodnes obdivují turisté. Treviso bylo také domovem pro mnoho významných osobností, jako například básníka Giosuè Carducciho, hudebníka Antonio Vivaldiho a malíře Giorgia Guardiniho. Toto historické italské město bylo založeno za cílem podporovat a chránit obyvatele a dodnes je kulturním centrem pro milovníky umění a historie po celé Itálii.

Kulturní zařízení v Trevisu

Treviso je město v Itálii, plné kulturních zařízení. Místní obyvatelé i návštěvníci se mohou těšit na přístup k mnoha různým historickým a uměleckým památkám. Oblíbenou turistickou atrakcí je Palazzo dei Trecento, zahradní palác z 14. století, který byl vybudován původně jako zeď obklopující staré město. V nádherném interiéru se nachází několik místností s freskami a starými obrazy, stejně jako muzeum věnované užitečným uměleckým řemeslům. Milovníci umění mohou obdivovat umělecké dílo zahradního parku Villa Emo, který je postaven na největší farmě ve městě. Sbírka je obdařena nádhernými sochami a fontánami, stejně jako bohatou vegetací. Chodníky procházející skrz zahradu vedou do tichých rybníků s krásným výhledem na okolní hory. Kulturní vzdělávání je také dostupné v městských galeriích a muzeích, kde návštěvníci mohou obdivovat malebné fresky a sochy z místních řemeslníků. Všichni, kteří navštíví Treviso, budou ohromeni výběrem kulturních zařízení, která nabízí.

Aktivity a zážitky v Trevisu

Treviso je malebné staré město v severní Itálii. Můžete zde zažít mnoho zajímavých aktivit a zážitků. Věhlasný Canova Park je ideálním místem pro procházky a poznávání historie města. Turisté také obdivují nádhernou architekturu Trevisa, včetně budovy Ca' dei Carraresi a největšího kožedělného trhu v Itálii. Příznivci kultury se mohou uchýlit do některého z mnoha muzeí a galerií, jako je Muzeum moderního umění a Piazza dei Signori. Gastronomickými fanoušky láká místních restaurací, které nabízejí základní i moderní jídla. Cooler trevisanů, Piazza della Repubblica, je také skvělým místem pro odpočinek a ochutnávku místních výrobků. Jako pozůstatek z dávných dob jsou do Trevisa umístěny mnohé starodávné kanály, které se staly symbolem toho, čemu se říká "Little Venice". Pro nakupování návštěvníci mohou navštívit jednu z mnoha obchodních ulic Trevisa. Pokud toužíte po více akční zkušenosti, stojí za to zkusit zdejší kajaky a plavbu po laguně. Treviso nabízí úžasné místo pro dovolenou plnou turistických a sportovních aktivit.

Gastronomické speciality v Trevisu

Treviso je malé město v severovýchodní části Itálie, které je domovem některých úžasných gastronomických specialit. Jídla z Trevisu jsou slavné zejména pro svou typickou chuť, ale také se zde servírují speciality, které zde mají své původy. Toto město je známé pro svůj radicchio, který je druh červeného salátu. Také je slavný pro pappardelle, které jsou stejné jako široké nudle, na které se servírují různé omáčky a ingredience. Linguine s mořskou pannou je často v Trevisu oblíbenou pochoutkou. Zde se také jí maso z místních hus, které je často doplněno směsí bylin. Abyste si dopřáli úplnou radost, je třeba také zapomenout na jejich slavné sladkosti, zejména známé crostoli s ořechy a skořicí nebo sicilský baba. Také se tady servírují vyhlášené tiramisu a panna cotta. Navštivte Treviso a ochutnejte své bohaté jídlo a slavné pokrmy!

Ubytování v Trevisu

Treviso je půvabné město v Itálii, které je vyhledávanou destinací pro turisty ze všech koutů světa. Ubytování v Trevisu je možné ve širokém spektru stylů, od prémiových hotelů a obchodních řetězců až po hostely a penziony. Hostely jsou oblíbené pro přátelskou atmosféru a skvělý zážitek z cestování. Penziony jsou ideální pro ty, kteří hledají něco nadčasového a pohodlného. Mezi prémiové hotely patří luxusní rezidence a komerční hotely, které nabízejí špičkovou službu, moderní vybavení a elegantní ubytování. Hotely obchodních řetězců nabízí příznivou cenu a standardní služby. Navíc, s tak širokým množstvím možností ubytování najdete v Trevisu něco pro každého. Ubytování zde vás zaručeně nenechá zklamané!

Treviso je město nacházející se v severní Itálii. Město se nachází v oblasti s názvem Veneto a má bohatou historii, která sahá až do 16. století. Treviso je obklopeno řekami Sile a Botteniga, město je též obklopeno obřími parky a lesy. Město má unikátní obyvatele a pohledy na plochy, které poskytují vynikající atmosféru pro fotografy. Treviso má také velkou sbírku architektury, nejvíce známá je katedrála Santa Maria Maggiore. Jako přímořské město má Treviso také slavnou tradici rybaření, která přitahuje mnoho turistů. Návštěvníci mohou také ochutnat lahůdky, jako je protořízková polévka, ravioli s kuřecím masem a rybí speciality. Treviso je ideální destinací pro milovníky historie, pokud hledají klidnou lokalitu, kde se mohou cítit jako doma.

Publikováno: 18. 03. 2023

Kategorie: cestování

Autor: Roman Kučera

Tagy: treviso | město v itálii