Moet: Klenot mezi luxusními šampaňskými

Moet

Co je Moet?

Moet & Chandon je renomovaná francouzská šampaňská značka s dlouhou tradicí výroby luxusního šampaňského. Založena byla v roce 1743 a dodnes patří mezi nejuznávanější producenty šampaňského na světě. Moet je známý svou kvalitou, elegancí a bohatými chutěmi, které oslovují náročné milovníky tohoto vznešeného nápoje. Šampaňské Moet je symbolem luxusu a radosti, vhodným doplňkem pro oslavy i speciální příležitosti.

Historie značky Moet.

Historie značky Moet sahá až do roku 1743, kdy Claude Moët začal s výrobou šampaňského ve vesnici Epernay. Jeho syn Jean-Remy Moët rozšířil obchodní aktivity do zahraničí a stal se dvorním dodavatelem císaře Napoleona Bonaparte. V roce 1832 se firma přejmenovala na Moët et Chandon poté, co se spojila s rodinou Chandon. Dnes je Moet & Chandon jedním z nejuznávanějších producentů luxusního šampaňského na světě.

Výroba luxusního šampaňského Moet.

Výroba luxusního šampaňského Moet probíhá v oblasti Champagne ve Francii, kde se nachází vinice s ideálními podmínkami pro pěstování hroznů. Moet & Chandon dbá na tradici a kvalitu od roku 1743. Hrozny jsou sklízeny ručně a pečlivě vybírány, aby byla zajištěna maximální chuťová harmonie. Po prvním kvašení je šampaňské uloženo do sklepů na minimálně 15 měsíců, následně dochází ke komplexnímu míchání (remuage) a degoržaci, což je odstranění sedimentu z lahve před definitivním uzavřením šampaňského. Takto vzniká dokonalý Moet & Chandon, který je symbolem luxusu a elegance.

Oblíbené varianty Moet.

Mezi oblíbené varianty šampaňské značky Moet & Chandon patří Moet & Chandon Impérial, který je považován za ikonickou láhev této značky. Další populární variantou je Moet & Chandon Rosé Impérial, který se vyznačuje svěžestí a ovocnými tóny. Pro milovníky exkluzivity je pak určen Moet & Chandon Grand Vintage, což je šampaňské vyrobené pouze z hroznů sklizených v jednom konkrétním roce, což mu dodává unikátní charakter. Každá z těchto variant nabízí nezapomenutelný zážitek pro všechny příležitosti.

Jak správně podávat Moet.

Při podávání šampaňského Moet je důležité dbát na správné postupy, aby se plně projevil jeho luxusní charakter. Nejprve je nutné chladit láhev na správnou teplotu mezi 7-9 °C. Před otevřením láhve ji otřete suchým hadříkem, abyste odstranili případné skvrny a zabránili uklouznutí ruky. Při otevírání držte láhev pevně v úhlopříčce směrem od vás a pomalu povolujte drátek s kroucením lahve mírně šikmo nahoru. Po otevření nechte plynout pěnu zvolna, aby se minimalizovalo vykapání šampaňského. Nalijte do sklenice asi dvě třetiny objemu, abyste mohli plně vnímat jemné bublinky a aroma nápoje. Podávejte v elegantních sklenicích na šampaňské s dlouhou nožkou, které umožní optimální projev vůně a chuťových nuancí Moet.

Moet jako dárek: Jak vybrat to nejlepší.

Moet & Chandon je skvělou volbou, pokud hledáte luxusní dárek pro milovníka šampaňského. Při výběru toho nejlepšího se zaměřte na speciální edice, jako je Moet & Chandon Grand Vintage nebo Moet & Chandon Rosé Impérial. Další možností je personalizovaná láhev s vlastním textem či logem. Důležité je také zvážit preference obdarované osoby - zda preferuje suché, polosuché či sladké šampaňské. S touto exkluzivní lahodností jistě uděláte dojem a přinese radost každému milovníkovi luxusu.

Kde zakoupit Moet v České republice.

Moet & Chandon je možné zakoupit v České republice v vybraných vinotékách, luxusních obchodech s alkoholem a online obchodech specializujících se na šampaňská vína. Mezi nejznámější prodejce patří Vinotéka Bokovka, Vinum Laugaricio, nebo online obchody jako VinoKlub.cz či Vinotéka U Zeleného stromu. Důležité je sledovat aktuální nabídky a ceny, protože Moet & Chandon je cenově dostupný ve variantách pro různé rozpočty.

Publikováno: 24. 03. 2024

Kategorie: alkohol

Autor: Barbora Dvořáková

Tagy: moet | luxusní šampaňské