Mimosa - neobyčejně osvěžující nápoj pro každou příležitost!

Mimosa

Co je to mimosa?

Mimosa je populární nápoj, který se běžně podává během brunchů a slavnostních příležitostí. Tento osvěžující nápoj je kombinací pomerančového džusu a šampaňského, které se míchají v poměru 1:1. Mimosa má jemnou chuť a elegantní vzhled díky bublinkám od šampaňského. Přestože se mimosa obvykle podává ráno nebo v době oběda, může být skvělou volbou pro jakoukoli příležitost, kdy chcete nabídnout svým hostům nápoj s lahodnou chutí a sofistikovaným dojmem.

Historie vzniku mimosy

Historie vzniku mimosy se datuje až do 19. století, kdy americký farmář byl inspirován jihoamerickým nápojem zvaným "clarito" a začal experimentovat s různými ingrediencemi. O několik let později se objevil první recept na mimosu, která obsahovala pomerančovou šťávu, šampaňské a likér Triple Sec. Tento osvěžující koktejl se rychle stal populárním a rozšířil se po celém světě jako symbol dobré nálady a slavnostních příležitostí. Dnes je mimoza oblíbeným koktejlem u snídaně na Nový rok nebo během letních brunchů.

Ingredience potřebné k přípravě mimosy

Ingredience potřebné k přípravě mimosy

Mimosa je osvěžující nápoj, který se skládá ze dvou hlavních ingrediencí - pomerančového džusu a šampaňského. Kromě toho budete také potřebovat trochu likéru Triple Sec a ledových kostek.

Zde jsou podrobnosti o každé z ingrediencí:

- 120 ml čerstvého pomerančového džusu

- 60 ml suchého šampaňského

- 15 ml Triple Sec likéru

- Ledové kostky

Postup přípravy mimosy není složitý: Vložte ledové kostky do sklenice, přidejte pomerančový džus, Triple Sec a nakonec zalijte šampaňským. Opatrně promíchejte a ozdobte plátkem pomeranče či ostružinou.

A hotovo! Můžete si vychutnat svou osvěžující mimosu.

Postup přípravy mimosy

Postup přípravy mimosy je snadný a je ideální pro osvěžení v horkém letním dni.

Budete potřebovat:

- 1 část džusu z pomerančů

- 1 část sektu (suchého)

- ledovou tříšť

Postup:

1. Do sklenice nalijte jednu část džusu z pomerančů.

2. Nalijte stejně velkou část suchého sektu.

3. Přidejte dostatek ledové tříště, aby se nápoj dobře ochladil a okořenil.

4. Dobrá chuť!

Tip: Pokud chcete mít mimosu sladší, můžete přidat lžičku cukru nebo sirupu na bázi agáve. Pokud preferujete více alkoholu, můžete zvýšit poměr sektu na dvě části.

Varianty a úpravy receptu na mimosu

Pokud hledáte alternativy a možnosti, jak vylepšit klasický recept na mimosu, jste na správném místě. Existuje mnoho zajímavých variant tohoto populárního nápoje, které se liší ingrediencemi i přípravou. Můžete například použít jiné ovoce nebo ovocné šťávy, přidat různé sirupy nebo koření, či nahradit klasický pomerančový džus kokosovou vodou anebo čerstvě vylisovaným pomerančovým džusem. Pokud hledáte zdravější varianty, zkuste použít med nebo agátový sirup namísto cukru. Možností úprav a variací je spousta – zde jsme pro vás připravili několik tipů na recepty na mimosu, které určitě stojí za vyzkoušení!

Servírování mimosy

Servírování mimosy je umění, které si zaslouží pozornost. Tento osvěžující nápoj, složený z pomerančového džusu a sektu, se servíruje v širokém spektru stylů a formátů. Pokud chcete impresionovat své hosty, můžete mimosu podávat v elegantních sklenicích ozdobených pomerančovou kůrou a jahodami nebo ji servírovat hned po přípravě s ledem a čerstvým ovocem. Servírování mimosy vypadá snadno, ale pro dosažení dokonalosti při každém podání je třeba být pozorný ke každému detailu - teplotě nápoje, správnému poměru ingrediencí a prezentaci. Sledujte reakce svých hostů na tento osvěžující koktejl a uvidíte, jak jim přinesete radost.

Jakou sklenici použít k podávání mimosy?

Pokud se chystáte podávat osvěžující a oblíbený nápoj mimosa, měli byste dbát na správnou volbu sklenice. Nejvhodnější jsou sklenice s tenkým okrajem a dostatečně velkým dnem, aby se vešel celý obsah nápoje. Doporučuje se také použít sklenici s koniklem, který umožní snadné míchání a rozkládání bublinek. Pro dokonalou prezentaci můžete zvolit sklenici s dlouhým nožičkou, která dodá nápoji luxusní vzhled. S odpovídajícím výběrem sklenice tak zajistíte nejen dokonalou chuť vaší mimosy, ale i šarmantní atmosféru pro vaše hosty.

Kdy a jakou příležitostí podávat mimosu?

Mimosa je oblíbený nápoj, který slaví úspěchy na snídani a brunchi. Jeho jemná chuť se dokonale hodí k lehčím pokrmům jako jsou ovoce, zelenina nebo croissanty. Když máte chuť na koktejl, co je osvěžující a nemá vysoký obsah alkoholu, mimosa je ideálním řešením.

Podávat mimosu můžete při různých příležitostech. Pokud plánujete rodinnou oslavu nebo setkání s přáteli, mohli byste podat mimosu jako uvítací nápoj. Také se skvěle hodí při svatebním obřadu jako alternativa k tradičnímu šampaňskému.

Kombinovat můžete různé druhy ovocného džusu, ale nejčastěji se používá pomerančový džus a suché šumivé víno. Pro větší originalitu můžete vyzkoušet varianty s hroznovým džusem nebo mango.

Jak ji připravit? Do sklenice nalijte 1/3 džusu a poté doplňte zbytek sklenice šumivým vínem. Mimosa se podává v tulpánovité sklenici s násypem čerstvého ovocného kousku. Při servírování můžete okraj sklenice potřít čerstvou citronovou kůrou pro ještě výraznější aroma.

Mimosa, elegantní a snadno připravitelný drink, který představuje nezbytnost každého brunchu nebo rodinné oslavy. Podávejte ji s radostí a těšte se na úsměvy svých hostů.

Recept na alkoholickou verzi mimosy

Recept na alkoholickou verzi mimosy

Mimosa je oblíbeným nápojem na brunchi, ale co kdybyste si dopřáli trochu vína? Tato alkoholická verze mimosy je ideálním způsobem, jak se pobavit a zároveň si užít skvělou chuť tohoto osvěžujícího nápoje.

Potřebné suroviny:

- 1 láhev prosecca

- 1/2 šálku pomerančového džusu (nebo pomerančového likéru)

- 1/4 šálku vodky

- led

Postup:

1. Vezměte si velkou míchací nádobu a smíchejte do ní prosecco, pomerančový džus (likér) a vodku.

2. Přidejte dostatek ledu a zamíchejte.

3. Nalijte do sklenic a ozdobte plátkem pomeranče.

Alkoholická verze mimosy je připravena! Podobně jako u tradiční mimosy se jedná o dokonalou volbu pro brunch s přáteli nebo oslavu speciální příležitosti. S pozvolným pitím si můžete pochutnat na chuti tohoto skvělého nápoje bez toho, aby se vám to udělalo hlavu. Na zdraví!

Zajímavosti o mimose

Zajímavosti o mimose

Mimosa je osvěžující a oblíbený drink mezi milovníky koktejlů. Jeho receptura je jednoduchá - stačí smíchat pomerančový džus s sektrem, přičemž pro zvýšení chuti se může použít i trocha likéru. Mnoho lidí však neví, že tento nápoj má také svou zajímavou historii.

Původně se mimosa objevila jako ranní koktejl v luxusních letoviscích na Floridě na začátku 20. století. Název mimosa byl inspirován květinami jemné a křehké rostliny, která se stala symbolem hnutí ženských práv. V té době totiž mnoho mladých žen odmítalo konzumovat silnější alkoholické nápoje a raději si dopřávaly tento sladký a mírný koktejl.

Dnes je mimosa oblíbeným nápojem nejen na pláži, ale také během snídaňových brunchů či rodinných oslav. Pokud chcete svůj drink trochu vylepšit, zkuste do něj přidat kousky čerstvého ovoce nebo bylinky jako máta či bazalka.

Takže uznejte sami – není mimosa skvělým způsobem, jak začít den či oslavit speciální příležitost?

Závěr: Mimosa - Oslnivý nápoj pro každou příležitost

Pokud hledáte nápoj, který okoření vaše oslavy a udělá z nich opravdu svěží záležitost, nemusíte hledat dál. Mimosa je dokonalým spojením ovocné ozdobné šťávy a šampaňského, které společně tvoří neodolatelnou chuťovou směs.

Tento lahodný nápoj je ideálním doplňkem pro vaše snídaně s přáteli, rodinné oslavy nebo romantické večeře. Jeho barevnost a svěžest vás nadchne už na první pohled.

Ať už volíte klasickou verzi nebo si s ní pohrajete a vyzkoušíte třeba i variantu s exotickým ovocem, mimosa je jistotou pro každou příležitost. Tak co čekáte? Dejte se do míchání a oslavujte život jako nikdy předtím!

Publikováno: 07. 05. 2023

Kategorie: potraviny a nápoje

Autor: Barbora Dvořáková

Tagy: mimosa | nápoj