La Bodeguita del Medio: Když se kubánská kultura a zábava spojí v jednom baru

La Bodeguita Del Medio

Úvod do La Bodeguita del Medio

Úvod do La Bodeguita del Medio

La Bodeguita del Medio je kubánský bar, který oplývá autentickou atmosférou a nabízí skvělé kubánské nápoje a jídlo. Tento bar se nachází v historické části Havaně a je proslaven především jako místo, kde Ernest Hemingway rád trávil svůj volný čas.

Když navštívíte La Bodeguitu del Medio, cítíte se jako byste se ocitli v samotném srdci Kuby. Interiér baru je plný barevných obrazů a fotografií z Havana Vieja, stejně jako dalších dekorací spojených s kubánskou kulturou.

Při návštěvě tohoto barového komplexu si můžete vychutnat nejenom úžasnou atmosféru, ale také fantastické koktejly a skvělou hudbu. Pokud máte rádi autentické zážitky, rozhodně si zarezervujte stůl v La Bodeguita del Medio.

Historie a vznik kubánského baru

La Bodeguita del Medio je kubánský bar, který se nachází v centru Havaně a je považován za jedno z nejznámějších míst, kam můžete zajít na sklenku rumu na Kubě. Bar se rozkládá na dvou podlažích a nabízí autentickou atmosféru tanečního sálu 50. let minulého století, která připomíná slavné doby staré Havany.

Historie La Bodeguita del Medio sahá do roku 1942, kdy byl bar otevřen jako místo pro setkání umělců, spisovatelů a intelektuálů, kteří sdíleli své myšlenky a názory. Kultovní status si bar získal díky tomu, že sem chodil i slavný kubánský básník Pablo Neruda nebo Ernest Hemingway.

Kromě autentické atmosféry a historického významu nabízí La Bodeguita del Medio také širokou nabídku drinků plných prvotřídního kubánského rumu a koktejlů, které jsou připravovány podle originálních receptur. Pokud hledáte skutečný kus staré Havany uprostřed moderního města, pak je La Bodeguita del Medio tím pravým místem pro vás.

Interiér a atmosféra podniku

Interiér a atmosféra podniku "la bodeguita del medio" vám přenesou atmosféru Kuby přímo do srdce města. Zdejší bar nabízí autentické kubánské nápoje, jako je Mojito nebo Cuba Libre, a při svícení svíček se zdejší hosté cítí jako v tropickém ráji. Stylový interiér zdobený klasickou kubánskou dekorací dotváří celkový dojem, který vás nechá snít o dalekých plážích a tanci salsa. Nechte se unést do kubánského světa uvnitř "la bodeguita del medio".

Nápoje a jídlo nabízené v La Bodeguita del Medio

La Bodeguita del Medio je kubánský bar, který se pyšní vynikající nabídkou nápojů a jídla. Zde si můžete vychutnat tradiční kubánské koktejly jako je Mojito, Cuba Libre nebo Daiquiri, a to vše v autentickém prostředí. Kromě toho nabízíme i chutné kubánské speciality, jako jsou například masové kuličky zvané Albóndigas nebo čerstvé sendviče s kuřecím masem a avokádem. V naší La Bodeguita del Medio si tak můžete užít nejen skvělou atmosféru, ale také pochoutky z kubánské kuchyně. Přijďte ochutnat naše lahodné pochoutky a nechte se unést do světa karibských chutí!

Hudba a taneční vystoupení

Rádi bychom Vám představili náš kubánský bar "La Bodeguita del Medio", který je domovem nejen pro skvělé rumové nápoje a autentickou kuchyni, ale také pro nezapomenutelné hudební a taneční vystoupení. Prožijte atmosféru Kuby při poslechu živé latinskoamerické hudby, která Vás přenese do srdce Karibiku. Pokud se chcete zapojit do akce, můžete si vyzkoušet své taneční schopnosti na našich večerech s tancem salsa, bachata nebo rumba. Připojte se k nám v La Bodeguita del Medio a zažijte tu pravou kubánskou zábavu!

Slavní hosté a jejich zážitky v La Bodeguita del Medio

Slavní hosté v La Bodeguita del Medio, jednom z nejznámějších kubánských barů na světě, si užili spoustu nezapomenutelných zážitků. Mezi nimi byli například Ernest Hemingway, který rád popíjel Mojita a psal své slavné romány, nebo Pablo Neruda, který se inspiroval atmosférou baru a napsal o něm báseň. Také Salvador Dalí sem přicházel pro inspiraci a podporu Kubánců během revoluce. A co teprve Frank Sinatra! Ten tak miloval tento bar, že na jeho stěnu dokonce podepsal fotku s vyznáním lásky k La Bodeguita del Medio. Každý tedy může mít rozdílnou motivaci pro návštěvu tohoto kultovního místa - inspiraci pro uměleckou tvorbu nebo prostě jen odpočinek při skleničce dobrého rumu a poslechu živé hudby.

Současná popularita a význam podniku pro kubánskou kulturu

Není pochyb o tom, že kubánský bar La Bodeguita del Medio se stal ikonou nejen kubánského pití a jídla, ale také celé kubánské kultury. V posledních letech jsme mohli pozorovat rostoucí popularitu tohoto podniku, který se stává oblíbeným místem pro zahraniční návštěvníky i místní obyvatele.

La Bodeguita del Medio nabízí autentickou atmosféru s kubánskou hudbou a tancem, které přináší do Prahy ducha Karibiku. Zdejší speciality jako mojito, cuba libre nebo krokety plné masa jsou také velmi oblíbené.

Podnik La Bodeguita del Medio tak nejenže poskytuje skvělou gastronomickou nabídku, ale také vytváří kulturní prostor, který propojuje lidi z různých zemí a přináší jim radost ze společného setkání.

La Bodeguita del Medio je dnes bezpochyby jedním z nejoblíbenějších míst v Praze a jeho význam pro propagaci a udržení kubánské kultury vychází za hranice našeho hlavního města.

Závěr a doporučení pro návštěvu La Bodeguita del Medio.

Závěr a doporučení pro návštěvu La Bodeguita del Medio:

Pokud jste fanouškem kubánské kultury a chcete ochutnat autentické kubánské koktejly, místní rumy a lahodné tradiční pokrmy, určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu legendárního kubánského baru La Bodeguita del Medio. Prostorem se nesou nejen vůně exotických koření, ale také historie tohoto místa, které kdysi navštívili Ernest Hemingway, Salvador Allende a mnozí další známí umělci.

Zdejší atmosféra je naprosto jedinečná, tanečníci se přehrabují na živou hudbu v podání pestrých kapel a personál bude s radostí vaše chuťové buňky hýčkat po celý večer. Po vstupu do tohoto baru budete mít pocit, jako byste se ocitli v samém srdci Havany.

Protože se jedná o velmi populární místo, doporučujeme si stůl rezervovat předem. Užijte si tu spoustu zábavy a poznání nových přátel z různých stran světa!

Publikováno: 19. 04. 2023

Kategorie: kultura a zábava

Autor: Kladivořezová Nela

Tagy: la bodeguita del medio | kubánský bar