Kouzlo Baham: Průvodce karibským ostrovem snů

Bahamy

Představení Baham

Bahamy, souostroví tvořené 700 ostrovy a 2400 malými ostrůvky, se nachází v Atlantském oceánu. Hlavním městem je Nassau na ostrově New Providence. Bahamy jsou známé svými bílými písčitými plážemi, tyrkysovým mořem a bohatým podmořským životem. Klima je tropické s teplotami kolem 24-29 °C po většinu roku. Turisté sem míří nejen kvůli krásným plážím, ale také k potápění, rybaření a golfu. Bahamy jsou také domovem místní kultury spojené s africkými, britskými a západními vlivy.

Nejlepší čas k návštěvě

Nejlepší čas k návštěvě Baham je od prosince do dubna, kdy je tam suché a příjemné počasí s teplotami kolem 25-30 °C. Březen a duben jsou nejoblíbenějšími měsíci pro návštěvu, protože se vyhnete hurikánové sezóně, která trvá od června do listopadu. V období letních měsíců je možné se setkat s dešti a vysokou vlhkostí vzduchu. Doporučuje se rezervovat ubytování a letenky s dostatečným předstihem, zejména pokud plánujete cestu během vrcholu turistické sezóny.

Popis hlavních ostrovů

Bahamy jsou souostrovím tvořeným více než 700 ostrovy, ale pouze 30 z nich je obydlených. Mezi hlavní ostrovy patří:

1. New Providence: Domovský ostrov hlavního města Nassau, který nabízí luxusní hotely, krásné pláže a bohaté noční život.

2. Grand Bahama: Druhý největší ostrov s městem Freeport, známý svou přírodou a vodními sporty.

3. Great Exuma: Ostrov s úchvatnými modrými lagunami a klidnou atmosférou pro relaxaci.

4. Eleuthera: Oblíbený mezi surfaři díky svému větru a nádherným plážím.

5. Andros: Největší a nejméně obydlený ostrov s rozsáhlými mangrovníky a možností potápění.

Každý z těchto ostrovů má své jedinečné kouzlo a nabízí různorodé zážitky pro turisty hledající dovolenou na Karibiku.

Aktivity a atrakce

Aktivity a atrakce na Bahamách jsou rozmanité a lákavé pro každého návštěvníka. Jednou z nejoblíbenějších aktivit je potápění a šnorchlování v průzračných vodách, kde můžete obdivovat úchvatné korálové útesy a pestrou mořskou faunu. Milovníci vodních sportů si zase mohou užít například surfování, rybaření nebo jízdu na kajaku.

Pro ty, kteří preferují pozemní aktivity, nabízejí Bahamy nespočet možností. Například golfisté si mohou zahrát na světově proslulých golfových hřištích s krásnými výhledy na oceán. Pro milovníky přírody je ideálním cílem Národní park Lucayan s podzemními jeskyněmi a mangrovovými bažinami.

Pokud máte rádi historii a kulturu, určitě navštivte hlavní město Nassau s jeho koloniální architekturou, muzei a trhy. Zde se také nachází oblíbená atrakce - Pirátský muzeum, které přibližuje historii pirátství v Karibiku.

Pro romantické duše jsou pak ideálním místem odlehlé pláže s bledě růžovým písčitým pobřežím a azurovým mořem. Nezapomeňte taky navštívit slavný Pláž Pig - ostrov Exuma, kde si můžete plavat s divokými prasaty.

Bahamy skrývají nepřeberné množství aktivit a atrakcí pro každého návštěvníka bez ohledu na jeho zájmy či preferovaný styl dovolené.

Místní kuchyně a kultura

Místní kuchyně na Bahamách je bohatá a pestrá díky kombinaci afrických, britských, španělských a indiánských vlivů. Mezi tradiční pokrmy patří "conch" - salát z mořského plže, "cracked conch" - smažený mořský plž, nebo "johnnycake" - sladký chléb. K oblíbeným nápojům patří rumové koktejly jako například Bahama Mama nebo Goombay Smash. Místní kultura je ovlivněna hudbou, zejména reggae a calypso, a tancem Junkanoo, který se tradičně slaví během Vánoc a Nového roku.

Praktické tipy pro cestování na Bahamy.

Pro cestování na Bahamy je nezbytné mít platný pas s minimální platností šesti měsíců. Turisté z většiny zemí, včetně České republiky, nepotřebují víza pro pobyty kratší než 90 dnů. Místní měna je bahamský dolar, ale americký dolar je běžně přijímán. Doporučuje se očkování proti hepatitidě A a B a střevním infekcím. V oblasti hurikánů (červen až listopad) je vhodné sledovat povětrnostní zprávy a dodržovat pokyny místních úřadů. Na Bahamách se řídí levým provozem a doprava je poměrně bezpečná, avšak doporučuje se opatrnost při jízdě po ostrovech kvůli neznámým silničním podmínkám.

Publikováno: 25. 03. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Karel Tomanek

Tagy: bahamy | karibský ostrov