Dobrý Anděl: Česká republika přináší nový likér do světa alkoholu

Dobry Andel

"Úvod k Dobrému Andělu - lahodný likér s kořeněnou chutí z českých luhů a hájů."

Historie dobrého anděla

Historie dobrého anděla se začala psát v roce 2002, kdy společnost Karlovarská Becherovka uvedla na trh nový likér. Tento likér získal brzy velkou oblibu nejen v České republice, ale i po celém světě.

Název "dobry andel" je inspirací ze staré české legendy o Strakatém andělovi a jeho pouti za poznáním dobra a zla. V této legendě se Strakatý anděl potkává s mnoha lidmi a pomáhá jim překonat různé životní překážky.

Podobně jako Strakatý anděl pomáhá lidem vždycky, i likér Dobrý anděl dodává energii a pozitivní náladu. Díky svému jedinečnému složení, které obsahuje bylinky a koření, má likér Dobrý anděl svůj charakteristický chuťový profil.

Takových příběhů, jak je historie Dobrého anděla, není mnoho. Pokud chcete ochutnat tento český likér s bohatou historií, nemusíte hledat dál - stačí si ho objednat v našem e-shopu nebo si ho zakoupit na prodejnách po celé České republice.

Výroba dobrého anděla

Vítejte uvnitř tajemného procesu výroby dobrého anděla, nejpopulárnějšího českého likéru. Naše tajné receptura se předává z generace na generaci a využívá pouze ty nejkvalitnější ingredience z celé České republiky. Sledujte s námi každý krok výroby a ochutnejte jedinečnou chuť tohoto svatého nápoje. Připravte si sklenici a připojte se k nám na cestě k dokonalosti - výrobě dobrého anděla.

Složení a chuťové vlastnosti

Složení a chuťové vlastnosti

Dobrý Anděl je originální likér z České republiky, který se vyrábí z nejkvalitnějších surovin. Jeho jedinečná receptura spojuje lahodné tóny vanilky s jemnou hořkostí karamelu a ořechů, čímž vytváří neodolatelnou chuťovou kombinaci.

Hlavní složkou Dobrého Anděla je čistý lihovinový destilát, který se následně míchá s přesně vyváženými aromatickými esencemi. Důraz na kvalitu surovin a pečlivost při výrobě jsou klíčové pro dosažení dokonalého spojení chuti a aroma.

Dobrý Anděl patří mezi tradiční likéry českého původu, které si získaly oblibu po celém světě díky svému intenzivnímu zážitku pro chuťové buňky. Sklenka tohoto likéru je ideálním doplňkem pro každou společenskou událost, ale taktéž může sloužit jako lahodná pochoutka po večeři.

Oblíbené recepty s dobrým andělem

Oblíbené recepty s dobrým andělem

Dobrý anděl je tradiční český likér s jemnou chutí, která rázem zlepší každou společenskou událost. Aby bylo setkání s přáteli opravdu nezapomenutelné, přinášíme vám několik originálních a osvědčených receptů s tímto lahodným nápojem.

1) Andělský punč: Do hrnce nalijte 1 litr horké vody, přidejte 5 lžic medu a 2 balení vanilkového cukru. Vše smíchejte a přidejte 0,5 litru Dobrého anděla. Nakonec přidávejte podle chuti plátky citronu a pomeranče.

2) Andělský koktejl: Smíchejte v mixéru 250 ml mléka, 1 kus banánu, 2 lžičky medu a 50 ml Dobrého anděla. Vše rozmixujte dohladka a servírujte vysypané skořicí.

3) Andělský dezert: Rozpusťte nad vodní lázní čokoládu (cca 200 g) a dejte ji stranou vychladnout. Potom rozšlehejte bílky ze dvou vajec na tuhý sníh. Přidejte žloutky a dál šlehejte. Přidejte smetanu na šlehání (250 ml) a 5 lžic cukru. Opatrně vmíchejte připravenou čokoládu a na závěr lemujte 50 ml Dobrého anděla.

Sledované prázdniny s nevšedním tajemstvím, svatbou nebo jen jednoduchým večerním posezením s přáteli – tyto recepty s dobrým andělem jdou vždycky!

Zajímavosti o dobrém andělovi

Zajímavosti o Dobrém Andělovi - likéru z české republiky, jsou rozmanité a zajímavé. Například víte, že původní recept na tento sladký nápoj pochází už z 16. století? A že se vyrábí pouze z přírodních ingrediencí jako je med, bylinné extrakty a alkohol?

Nejenže má Dobrý Anděl skvělou chuť a aroma, ale také se mu přisuzují léčebné účinky pro trávení a tlumení bolesti hlavy. Navíc často slouží jako oblíbený ingredience do koktejlů a dezertů.

V současnosti patří Dobrý Anděl mezi nejoblíbenější likéry v České republice a jeho náklady na výrobu jsou velmi přijatelné, což umožňuje jeho dostupnost pro širokou veřejnost.

Pokud jste fanouškem sladkých likérů nebo pokud hledáte originální dárek pro milovníka dobrého pití, určitě byste měli ochutnat toto zajímavé kousky ze světa českých likérů - Dobrý Anděl!

Příklady oblíbených míst, kde si dobrého anděla vychutnat

Pokud hledáte oblíbená místa, kde si můžete vychutnat skvělý likér z České republiky s názvem Dobrý Anděl, tak jsou pro vás k dispozici mnohá zajímavá místa. Mezi nejznámější a nejoblíbenější patří například pivnice a hospody, které mají v nabídce tradiční českou kuchyni a samozřejmě i široký výběr různých druhů alkoholu. Dále se můžete vydat do specializovaných obchodů s alkoholickými nápoji, které nabízejí špičkovou kvalitu tohoto likéru s unikátním příběhem.

Jestliže chcete ochutnat Dobrého Anděla za opravdu zajímavých podmínek, doporučujeme navštívit různé festivaly a degustace alkoholických nápojů. Na těchto akcích se setkáte s lidmi, kteří mají stejný zájem jako vy a ještě více si užijete atmosféru spojenou s ochutnáváním tohoto delikatesního likéru.

Ať už se tedy rozhodnete pro jakékoli místo ke konzumaci Dobrého Anděla, zaručeně si užijete nezapomenutelné zážitky plné příjemných chvil s kvalitním likérem v ruce.

Po ochutnání likéru Dobrý Anděl můžeme jednoznačně potvrdit, že se jedná o skvělou volbu pro všechny milovníky kvalitního alkoholu. Naše chuťové pocity byly nadšené a musíme konstatovat, že tento nápoj je skutečně lahodným závěrem jakéhokoli dne. Pokud hledáte vynikající český likér s nezapomenutelnou chutí, určitě byste neměli minout Dobrého Anděla!

Publikováno: 29. 07. 2023

Kategorie: alkohol

Autor: Ludmila Novotná

Tagy: dobry andel | likér z české republiky