Corona - sluneční pivo z Mexika, které okouzlí vaše chuťové buňky

Corona

Historie piva Corona

Corona je jedním z nejpopulárnějších a také nejvíce rozpoznatelných piv na světě. Toto mexické pivo má bohatou historii, která sahá až do roku 1925, kdy bylo poprvé vyrobeno ve městě Mexicali v severním Mexiku.

V průběhu let se Corona stala synonymem pro slunce a pláže, díky svému charakteristickému obalu s logo koruny a limetkou umístěnou vedle lahve. Pivo se postupně rozšířilo po celém světě, stalo se symbolem mexické kultury a oblíbeným nápojem milionů lidí.

Historie piva Corona je plná zajímavostí a příběhů o tom, jak se pivo dostalo tam, kde je dnes. Jednou z hlavních překážek pro jeho mezinárodní expanzi byl nedostatek čisté vody - klíčový faktor pro výrobu tohoto piva. Podařilo se mu však najít cestu na trhy po celém světě a stát se jedním z nejoblíbenějších piv současnosti.

Zdánlivě malý detail jako limetka vedle lahve dokázal udělat z Corony kultovní produkt. Přestože si toho nejsou všichni Mexičané u vztahů k zahraničím obchodu stále jisti a právě Corona je součástí této debaty. Nezávisle na tom se ale jedná o velmi úspěšný marketingový tah, který pomohl udělat z tohoto piva nejpopulárnější mexickou značku na světě.

Charakteristika piva Corona

Corona je svěží a lehké pivo pocházející z Mexika. Toto pivo se vyrábí již více než sto let a stalo se jedním z nejpopulárnějších piv po celém světě. Charakteristickým znakem Coronu je jeho světlá barva a příjemná chutn. Pivo má nízkou hořkost, což jej činí skvělou volbou pro každodenní pití. Pivovar používá k výrobě Coronu pouze vysoce kvalitní ingredience, což dává pivo typicky sladkou chuť s jemným nádechem citrusů. Corona je ideálním společníkem na pláži, u grilu nebo při setkání s přáteli.

Výroba piva Corona

Pražáci, pozor! Chcete se dozvědět více o výrobě mexického piva Corona? Přinášíme Vám zajímavou reportáž plnou informací o této oblíbené světlé lahůdce připravované pod slunečným Mexikem. Krok za krokem Vás provedeme procesem výroby tohoto osvěžujícího nápoje a ukážeme Vám, jak ho správně ochutnat. Připravte se na kulturní zážitek s pivo Corona!

Oblíbené způsoby podávání piva Corona

Pivo Corona je jedním z nejoblíbenějších mexických piv na světě a jeho popularita stále roste. Jednou z hlavních příčin jsou různé zajímavé způsoby, jak toto pivo podávat. Naše dnes připravená seznam tedy obsahuje oblíbené a zajímavé způsoby, jak si můžete vychutnat vaši láhev Corona!

1) S citronem - Tento klasický a hotelový styl podání se stal velmi populárním po celém světě. Stačí jednoduše nakrájet plátek citronu a umístit ho na okraj sklenice s pivem.

2) V margaritovém sklu - Pro ty, kteří hledají něco poněkud unikátního, může být margaritové sklo dobrým tipem. Sklo s ozdobnou solnou čepelí vytvářejícím efekt sněhové krajiny na hranicích piva.

3) S limetkou - Mexičané mají rádi experimenty a proto často nahrazují citron za limetku! Pokud nemáte radi citrusy, zkuste i tak tento originálni drink.

4) S pikantním občerstvením - Tyto možnosti se hodí pro lidi milujícíc ostřejší jídla. K pivu Corona si můžete dát křupavé nachos, salsa nebo třeba guacamole.

5) S pivním koktejlem - Pokud si chcete vychutnat netradičnější nápoj, zkuste si předem namíchat pivo s limetkou a sodou. Takovýto koktail obsahuje zmíněné citrusy a tím pádem se stane skvělou volbou pro léto!

S tímto seznamem inspirace můžete začít objevovat nové způsoby, jak si vychutnat vaši Corono!

Marketingová kampaň piva Corona

Marketingová kampaň piva Corona

Podmanivou chuť a osvěžující aroma mexického piva Corony znají a milují lidé po celém světě. Chcete se připojit k této spokojené komunitě? Přinášíme vám novou marketingovou kampaň, která vám ukáže, proč je toto pivo tak výjimečné.

Nechte se unést do světa slunce a vln, sdílejte s přáteli radost z chvilek strávených u skleničky lehce hořkého Corona Extra, či objevte úžasné možnosti spojení chutí s Coronaritou. Marketingová kampaň piva Corona je plná inspirace a nápadů, jak si užít život naplno s touto lahodnou pochoutkou.

Vydejte se s námi na cestu za novými zážitky – staňte se součástí komunity milovníků Coronay!

Kontroverze kolem názvu piva Corona v době pandemie COVID-19

Kontroverze kolem názvu piva Corona v době pandemie COVID-19

V posledních měsících se stalo slovo "corona" více než jen názvem mexického piva. Pandemie COVID-19, kterou způsobuje koronavirus, si vyžádala desítky tisíc životů po celém světě a přivedla společnost k mnoha změnám a omezením.

Mnozí lidé se začali ptát, zda by se neměl změnit název piva "Corona", aby se nepropagovala negativní asociace s koronavirem. Tento nápad však narazil na odpor ze strany marketingových expertů i fanoušků tohoto slavného mexického pivka.

Zatímco část spotřebitelů upozorňuje na citlivost této otázky a omezuje svou konzumaci piva Corona, mnozí další tvrdí, že je absurdní spojovat jeden produkt s celosvětovou krizí zdravotnictví.

Jaký je Váš názor na tuto kontroverzi? Je správné spojovat název piva s nemocí? Nebo jsou to pouhé spekulace a nepodložená obava?

Konkurence na trhu s mexickým pivem

Mexické pivo Corona je v současné době jedním z nejoblíbenějších piv v České republice. S rostoucí oblibou se však zvyšuje i konkurence na trhu s mexickým pivem. V posledních letech se na náš trh dostalo hned několik nových značek a výběr tak pro spotřebitele přestává být jen omezen na jednu možnost. Mezi nejvýznamnější konkurenty Coronového piva patří například Sol, Dos Equis, Bohemia a Pacifico. Každé z těchto piv má svůj charakteristický chuťový profil a snaží se oslovit různé skupiny konzumentů na českém trhu s pivem. Coronu však stále drží silná pozice díky svému unikátnímu chuti, stylové lahvičce a silné marketingové kampani. Budoucnost českého trhu s mexickým pivem je tak plná zajímavých a nekonečných možností pro spotřebitele a producenty stejně.

Budoucnost piva Corona v České republice.

Budoucnost piva Corona v České republice

Pivo Corona se stalo jedním z nejoblíbenějších piv po celém světě. V České republice se také těší velké oblibě a je běžným nápojem v mnoha restauracích a barech. Nicméně, situace v poslední době vypovídá o tom, že budoucnost tohoto piva může být ohrožená.

Vliv pandemie Covid-19 způsobil nehody na trhu s pivem v České republice a ostatních zemích. Nárůst cen surovin, dopravy a dalších nákladů vedl k růstu cen piv, což mohlo mít negativní dopad na prodeje.

Navíc existuje tlak na mexickou společnost Grupo Modelo, která stojí za touto značkou piva. Dříve byla marca Corona spojována s tématy jako pláže, slunce a dovolenka. Nicméně, kvůli pandemii Covid-19 byla nucena změnit svou strategii marketingu a propagace.

Zatímco budoucnost piva Corona v České republice možná není jasná, fanoušci stále doufají, že toto oblíbené pivo bude i nadále dostupné po celém světě.

Publikováno: 21. 05. 2023

Kategorie: nápoje

Autor: Ludmila Novotná

Tagy: corona | mexické pivo