Chateau Valtice: Klenot mezi zámky a nejkrásnější místo pro kulturní zážitky

Chateau Valtice

Úvod do Chateau Valtice

Chateau Valtice je nádherný zámek, který se nachází v jižní části Moravy a jeho historie sahá až do poloviny 17. století. Tento impozantní barokní zámek se rozkládá na více než 20 hektarech rozlehlého parku a nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost prozkoumat krásu české architektury a umění. Pokud hledáte kulturní zážitek, navštivte Chateau Valtice a dejte se unést jeho půvabem a atmosférou dalekých dob.

Historie zámku

Historie zámku Valtice

Chateau Valtice je jedním z nejvýznamnějších zámků v České republice. Jeho historie sahá až do 11. století, kdy zde stál hraniční hrad Moravanů. Později se stal majetkem vladyckého rodu Lichtenštejnů, kteří v 17. století nechali postavit nový renesanční zámek.

V 19. století byl chateau Valtice přestavěn v empírovém stylu, což mu dodalo dnešní podobu. Zdejší panstvo bylo známé svými vášněmi pro vinařství a rozvojem tohoto oboru se zabývala celá řada slavných osobností - například i rakouský císař František Josef I.

Po druhé světové válce byl chateau nacionalizován a později sloužil jako sídlo různých institucí, například jako prostory pro archivaci nebo kulturní akce. Dnes je zpřístupněn veřejnosti jako turistická atrakce s bohatou historií, kterou ročně navštíví tisíce návštěvníků z celého světa.

Architektura a interiéry

Architektura a interiéry zámku Chateau Valtice

Zámek Valtice je bezpochyby jednou z nejvýznamnějších staveb v České republice. Jeho architektura a interiéry patří mezi nejkrásnější na světě. Když se projdete jeho mohutnými sály, pokoje a galeriemi, ihned pocítíte atmosféru bohatství a luxusu. Architektonická krása budovy je neopakovatelná a fascinující.

Jeho nádherná knihovna, která obsahuje tisíce svazků, stejně jako galerie obrazů, soch a nádherných hudebních nástrojů jsou pouze ukázkou toho, co tento zámek nabízí. Jeho stropní malby jsou mistrovským dílem barokního umění.

V tomto ohromujícím prostředí se cítíte jako přesunuti do minulosti, když pravé umění ještě bylo ceněno. Pokud máte rádi architekturu a interiéry, určitě si přijdete na své při návštěvě Chateau Valtice.

Zahrady a parky

Zahrady a parky - Krásná zeleň kolem zámku Chateau Valtice

Současné využití zámku

Chateau Valtice, jedna z nejvýznamnějších památek Jižní Moravy, slouží dnes k mnoha účelům. Současné využití zámku je rozmanité a plní různé funkce pro veřejnost. Patří sem například kulturní akce, jako jsou koncerty, divadelní představení nebo výstavy uměleckých děl. Dále se zde nachází luxusní hotel s wellness centrem, který nabízí hostům komfortní ubytování a odpočinek v historickém prostředí. Zámek také slouží jako místo pro firemní akce či svatební obřady. Navštivte Chateau Valtice a objevte jeho mnoho tváří!

Prohlídky a akce na Chateau Valtice

Prohlídky a akce na Chateau Valtice

Pokud hledáte místo, kde se můžete ponořit do historie a krásného interiéru, nemusíte hledat dál. Chateau Valtice je pro vás tou správnou volbou. Tento zámek nabízí mnoho možností pro návštěvníky, ať už jste milovníkem umění, historie nebo vinohradnictví.

Prohlídka zámku je nutností pro každého, kdo dorazil do této oblasti. Milovníci umění si určitě oblíbí bohatou sbírku obrazů, soch a dalších uměleckých děl. Historii můžete objevovat díky prohlídce reprezentativních prostor, které Vám odhalují život aristokracie v minulosti.

Milovníci vína by si rozhodně neměli nechat ujít návštěvu historických sklepů s degustacemi vín. A pro ty co hledají zábavu je tu mnoho různých akcí během celého roku jako např. festival vína či koncerty.

Chateau Valtice má co nabídnout pro každého návštěvníka – tak neváhejte a dejte mu šanci!

Pokud se chystáte na návštěvu Chateau Valtice, je dobré znát několik praktických informací. Zámek se nachází v městě Valtice, které se nachází v jihomoravském kraji nedaleko rakouských hranic. K zámku se dostanete po silnici č. 52 a parkování je možné v blízkosti objektu.

Prohlídka zámku trvá přibližně hodinu a půl a během této doby navštívíte nejkrásnější místnosti tohoto rozlehlého objektu. Pokud máte rádi historii, nezapomeňte si objednat audioprůvodce, který vás provede dějinami tohoto unikátního zámku.

Chateau Valtice disponuje také restaurací a kavárnou, kde si můžete vychutnat lahodné pokrmy s regionálním nádechem a osvěžující nápoje. Pro ty, kteří chtějí strávit více času v tuto krásnou lokalitu, doporučujeme procházky po okolních vinohradech a prohlídka Vinotéky Valtice, která nabízí vína ze špičkových moravských vinic.

Neváhejte tedy a vydejte se na návštěvu tohoto neopakovatelného zámku, který svojí krásou a historií okouzlil již mnoho návštěvníků.

Závěr a doporučení k návštěvě

Pokud hledáte krásnou a historickou destinaci pro svou další návštěvu, navštivte Chateau Valtice. Tento majestátní zámek se nachází v srdci českého vínečka a nabízí nejen nádherné prohlídky interiérů, ale také procházky parkem, degustace vína a mnoho dalšího. Naše doporučení je jasný - nechte se okouzlit atmosférou tohoto místa a užijte si jedinečný zážitek plný krásy a historie. Navštivte Chateau Valtice - stojí to za to!

Publikováno: 05. 07. 2023

Kategorie: kultura

Autor: Mirek Novotný

Tagy: chateau valtice | zámek